ГАЛОТЕРАПІЯ – метод лікування захворювань органів дихання у відтвореному мікрокліматі соляних печер. Як основний лікувальний фактор при галотерапії застосовується галоаерозоль (аерозоль хлориду натрію).
Припущення про те, що головну лікувальну дію при галотерапії має повітря, насичене соляним пилом, першим висловив польський лікар Фелікс Бочковський у 1843 році. Будучи одним із піонерів промислової медицини, він зауважив, що робітники соляної шахти Велічка Краківського воєводства практично не схильні до захворювань органів дихання. У 1964 році його послідовником Мечиславом Скулімовським, спеціалістом у галузі алергології, у соляних списах м. Величка у Польщі було організовано підземний санаторій для легеневих хворих. Перебуваючи в підземній лікарні, пацієнти вдихають повітря насичене сухим аерозолем хлориду натрію.
Поварена сіль входила до складу найдавніших ліків, їй приписували цілющі властивості, що очищає і дезінфікує дію.
Сіль має такі властивості:
- антибактеріальну дію;
- протизапальну дію;
- муколітичний ефект: розріджує мокроту і полегшує виведення слизу з легких;
- видаляє патогенні агенти (повітряний пилок, алергени).
Під час відпочинку в одній із наших соляних кімнат клієнти вдихають сухе, збагачене сіллю повітря, що надає легкі терапевтичний ефект. Сіль розріджує слиз, виводячи її назовні, що сприяє зменшенню запалення, звільненню простору в дихальних шляхах та покращенню дихання. Симптоми слабшають іноді до 12 місяців.
Для соляної кімнати характерні сталість температури та тиску, газового та іонного складу, повітря, низька відносна вологість, підвищена іонізація, переважання негативно заряджених іонів, наявність аерозолів тих чи інших солей, відсутність бактеріальної флори та алергенів.
ГАЛОТЕРАПІЯ ЗНАЧНО ДОПОМАГАЄ:
- зменшити потребу в інгаляторах та антибіотиках;
- покращити функції легень;
- скоротити кількість госпіталізацій;
- полегшити чхання, кашель та задишку;
- вивести слиз та мокротиння з легенів;
- підвищити стійкість до захворювань дихальних шляхів;
- зміцнити імунну систему;
- збільшити тривалість ремісії;
- покращити загальне здоров’я та якості життя;
- підвищити спортивні результати для професіоналів.
Ефективність лікування оцінюється у 75-98% залежно від умов.
ВПЛИВ ГАЛОТЕРАПІЇ НА ОРГАНІЗМ
Галоаерозоль, покращуючи реологічні властивості бронхіального слизу та сприяючи функціонуванню війчастого епітелію, має мукорегулюючу дію та покращує дренажну функцію дихальних шляхів. Завдяки фізико-хімічним властивостям, ця дія може ефективно здійснюватися протягом усього респіраторного тракту, досягаючи його периферичних відділів. Діючи як регідратант, галоаерозоль зменшує набряк стінок бронхів і сприяє зменшенню застійних явищ. Цитоморфологічні та бактеріологічні дослідження виявили бактерицидну та протизапальну дію галоаерозолю в респіраторному тракті. Властиве хлориду натрію природна протимікробна дія не має негативного ефекту на місцевий захист та біоценоз дихального тракту. Більш того, галоаерозоль, діючи як фізіологічний осмолярний стимул, покращує функціональні здібності альвеолярних макрофагів, надає позитивний вплив і на інші місцеві імунні та метаболічні процеси. Внаслідок впливу галоаерозолю на різні патогенетичні ланки здійснюється стимуляція механізмів саногенезу дихальних шляхів. Місцева саногенетична та протизапальна дія сухого високодисперсного аерозолю хлориду натрію також опосередковано позитивно впливає на стан системного гуморального та клітинного імунітету, загальної неспецифічної реактивності організму, сприяє зниженню рівня сенсибілізації.
Показання для лікування в соляній кімнаті:
1. Предастма.
2. Бронхіальна астма у фазі ремісії або загасаючого загострення при легеневій недостатності не вище стадії та легенево-серцевої недостатності не вище I стадії.
3. Хронічний обструктивний бронхіт у фазі ремісії при легеневій недостатності не вище 2 ст., легенево-серцевої недостатності не вище 1 ст.
4. Полінози.
5. Алергічний вазомоторний риніт у фазі ремісії.
6. ¦Нейроциркуляторна дистонія з помірно вираженою судинною нестабільністю та схильністю до гіпервентиляції.
7. Період проведення специфічної гіпосенсибілізації при респіраторних алергозах.
8. Нейродерміт.
9. Рецидивуюча екзема у фазі ремісії.
10. Атопічні дерматити.
11. Рецидивуючий трахеобронхіт у довготривалих і часто хворих.
12. Синдром хронічної втоми.
Галотерапія також використовується для профілактики та оздоровлення, насамперед у профілактиці ГРВІ, грипу, а також у осіб з екзогенними (що працюють в умовах шкідливих виробництв; проживають в екологічно несприятливих районах) та ендогенними факторами ризику розвитку хронічних обструктивних захворювань легень.
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ В ГАЛОКАМЕРІ:
1. Всі захворювання на гострій стадії, гострі інфекційні захворювання до закінчення терміну ізоляції, хронічні захворювання на стадії загострення та ускладнення острогнійними процесами.
2. Психічні захворювання. Усі форми наркоманії та токсикоманії.
3. Всі хвороби крові в гострій стадії та фазі загострення.
4. Кахексія будь-якого походження.
5. Злоякісні новоутворення.
6. Часто повторювані або рясні кровотечі різного походження.
7. Усі форми туберкульозу в активній стадії.
Завдяки нашій технології не тільки тепло-вологісний режим і концентрація солі в соляній кімнаті ідеально підходять для клієнтів будь-якого віку, але також враховуються розміри частинок від 0,5 до 5 мкм, що робить терапію максимально корисною для всіх, незалежно від того, чи страждають клієнти. хворобами легких, станом шкіри, безсонням, або хронічною втомою.
Бронируйте оздоровительные программы прямо сейчас в одной из наших локаций!