fbpx
7 способів зміцнити імунітет

7 способів зміцнити імунітет

Поделиться с друзьями
Share on Facebook

Головним захисником нашого організму є імунна система. При слабкому імунітеті мікроби з легкістю проникають в наш організм, в той час як сильна імунна система захищає нас від хвороб як щит.

Є 3 фактори, що впливають на імунну систему.

Генетична схильність. На даний момент позбутися від цих чинників неможливо, але дослідження в цій галузі медицини на найближчі роки є багатообіцяючими.

Екологічні фактори. Забруднення навколишнього середовища або випромінювання це головні фактори, які неминуче впливають на жителів великих населених пунктів.

Спосіб життя: у Вас є можливість змінити свій спосіб життя.

Якщо втручання в генетичну схильність або в екологічні фактори не здаються поки що можливим, то у вас залишається шанс зміцнити імунну систему внісши зміни в свій спосіб життя. Нижченаведені рекомендації дозволять Вам мати здорову імунну систему.

1. ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Один з головних методів підвищення імунітету – це правильне і здорове харчування. Їжа повинна бути різноманітною і якісною. Дуже корисні овочі, фрукти, ягоди та зелень. Також для організму людини важливі кисломолочні продукти, адже вони підсилюють вироблення інтерферонів – білків, що забезпечують захист клітин від патогенних вірусов.Овощі і фрукти містять багато вітамінів. Вживаючи сезонні продукти ми отримуємо антиоксидант. Антиоксиданти очищають організм і зміцнюють імунну систему. Незамінні осінні фрукти, такі як гранати, яблука і апельсини, а з овочів шпинат, капуста, цвітна капуста і брокколі-це і є ті продукти, які захищають нас від хвороб.

2. ВІТАМІНИ ДЛЯ ПІДНЯТТЯ ІМУНІТЕТУ

Крім звичайних продуктів, корисних для імунної системи, існують і спеціальні вітаміни для підняття імунітету. Вітаміни відіграють надзвичайно важливу роль в забезпеченні захисної функції організму. Наприклад, якщо в організмі людини не вистачає вітаміну А, знижується реакція на чужорідні білки. Вітамін С також надзвичайно важливий для імунітету, так як він регулює швидкість вироблення антитіл, які необхідні для захисту організму від інфекцій.

Основні вітаміни для підняття імунітету – А, В5, F, C, PP, D. Це найбільш важливі вітаміни, тому необхідно, щоб організм не відчував нестачі в них.

3. МОРСЬКА РИБА

Омега-3 і інші корисні жири, що містяться в рибі збільшують рівень хорошого холестерину і знижують рівень поганого холестерину. Для здорового розвитку організму, бажано з раннього віку прищеплювати дітям звичку вживання в їжу риби. Для зміцнення імунної системи необхідно використовувати рибу різних сортів, виловлену на початку рибного сезону.

4. РУХ І ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ

Щоб спалити отримані калорії обов’язково потрібна фізична активність. Як мінімум 3 дні на тиждень, якщо це можливо, то кожен день приділіть швидкій ходьбі 45-60 хвилин. Якщо ви скаржитеся на відсутність часу, то припаркуйте автомобіль далі звичайного, не користуйтеся ліфтами або зійдіть на одну зупинку раніше і пройдіть цю відстань пішки. В крайньому випадку, вставте в вуха навушники і займіться ходьбою на місці без відриву від роботи.

5. ПОВНОЦІННИЙ СОН

Спіть не менше 6-ти годин в день. Регулярний сон необхідний для здорової імунної системи. Ви повинні спати не менше 6 годин і обов’язково вночі. Тому що вночі деякі гормони припиняють вироблятися, а інші починають виділятися. Під час нічного сну в темному приміщенні виділяється гормон росту. Коли ви прокидаєтеся вранці після гарного сну гормон кортизолу робить нас готовими до денного стресу, несподіваних рішень і дій.

6. ДОГЛЯД ЗА СВОЇМ ТІЛОМ. МАСАЖ І САМОМАСАЖ.

Масаж дуже корисний для судин і має масу переваг:

  • розсмоктування набряків і зменшення застійних явищ в організмі;
  • полегшення роботи серця і навантаження на нього;
  • поліпшується склад і якість крові, підвищується гемоглобін і еритроцити (корисно при анемії).

7. ВОДА. ЧОМУ ПОТРІБНО ПИТИ БАГАТО ВОДИ?

В першу чергу, це найважливіше джерело енергії для нашого організму. І це цілком закономірно, якщо згадати, що людське тіло практично повністю складається з води. І якщо в організмі спостерігається брак такої важливої речовини, може знизитися ферментативна активність. Це призведе до зниження працездатності, людина стане млявою. Ще одна причина чому треба пити воду – вона допомагає зняти напругу.

Вода необхідна людському організму, так як служить надійним провідником поживних речовин і кисню до всіх ділянок тіла. Вона циркулює разом з кровотоком, розчиняє солі і поживні речовини, допомагає їм добре засвоюватися. Вода – найкращий засіб для очищення організму! Користь від цього незамінна.

#здоров’я #здоровийспосібжиття #імунітет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to Top